SafeGroup
Znamy najszybsze antywirusy! - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Publikacje (https://safegroup.pl/forum-27.html)
+--- Dział: Aktualności (https://safegroup.pl/forum-28.html)
+--- Wątek: Znamy najszybsze antywirusy! (/thread-10456.html)



Znamy najszybsze antywirusy! - Mikołaj - 06.06.2016

AV-Comparatives, niezależna organizacja badawcza zajmująca się testowaniem programów antywirusowych, sprawdziła które z najpopularniejszych programów ochronnych wywierają najmniejszy wpływ na wydajność komputera. Wśród najszybszych aplikacji znalazł się popularny w Polsce program ESET Smart Security.
[Obrazek: av-comperatives-png.103432]
AV-Comparatives od lat testuje rozwiązania antywirusowe zarówno pod względem skuteczności jak i wydajności. Ostatni test tej organizacji miał na celu zbadanie wpływu oprogramowania antywirusowego na prędkość działania systemu operacyjnego i uruchamiania poszczególnych procesów. AV-Comparatives poddała temu testowi dziewiętnaście najpopularniejszych aplikacji antywirusowych, w tym rozwiązania takich firm jak: ESET, Bitdefender, McAfee, Kaspersky czy Sophos.

Podczas testu specjaliści z AV-Comparatives zmierzyli czas, jaki komputer z oprogramowaniem antywirusowym potrzebuje na kopiowanie i archiwizację plików, ich szyfrowanie, instalację i usuwanie programów, a także uruchamianie aplikacji i pobieranie plików z sieci. Uzyskane wyniki porównano z tymi, jakie uzyskuje komputer, na którym zainstalowano wyłącznie system operacyjny. W teście uwzględniono wyniki niezależnego narzędzia testującego PC Mark 8 Home benchmark. Utrzymanie wydajności chronionego komputera na poziomie niemal 100% zapewnił pakiet bezpieczeństwa ESET Smart Security i był to jeden z najlepszych wyników w teście AV-Comparatives. 

Wyniki testów AV-Comparatives dostępne są na stronie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Test został przeprowadzony na laptopie Lenovo ThinkPad E560 z procesorem Intel Core i5-6200 CPU, 8 GB pamięci RAM i dyskiem SSD.

Źródło: Eset


RE: Znamy najszybsze antywirusy! - anomito - 06.06.2016

A gdzie tu Norton, a gdzie tu Weebrot? Co to za test?


RE: Znamy najszybsze antywirusy! - ichito - 07.06.2016

Może nie w tym roku nie uczestniczą? Było już tak w 2012, że Symantec zrezygnował

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SpyShelter na przykład nie bierze udziału w testach MRG Effitas.


RE: Znamy najszybsze antywirusy! - nikita - 07.06.2016

Prawie (lub nawet praktycznie) wszystkie testowane produkty oznaczone na rok 2016, a test na Windows 7 Pro SP 1, eh. Rozumiem, że to nadal dobry system z dobrą pozycją w statystykach, ale że im się chciało poświęcać tyle czasu i nie wziąć aktualnego, najnowszego systemu... Tego już nie rozumiem.


RE: Znamy najszybsze antywirusy! - M'cin - 08.06.2016

Sprawdzanie oprogramowania na najpopularniejszym OS wedle wszelakich statystyk... absolutnie bez sensu!

Z Win 10 nie korzystam, ale sporo osób narzekało tu na niekompatybilność różnych IS z Dychą (Kaspersky, to Ty?), kiepsko przygotowane wersje na nowy OS... a na 7 już raczej wszystko stabilnie.


RE: Znamy najszybsze antywirusy! - nikita - 08.06.2016

(08.06.2016, 20:50)Mcin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

kiepsko przygotowane wersje na nowy OS... a na 7 już raczej wszystko stabilnie.

To wina producentów oprogramowania, niezależne testy powinny to uwzględniać...


RE: Znamy najszybsze antywirusy! - Konto usunięte - 09.06.2016

@nikita
Wrzucanie PatchGuarda / Kernel Patch Protection to jest problem ale nie wina producentów oprogramowania, ale właśnie M$.
Ok, chcą zwiększyć ochronę systemu... i chwała im za to, bo W10 z wbudowanym defenderem już w standardzie jest IMO niezły + ma lepszy mechanizm aktualizacji.. ale soft dostaje po tyłu. Popytaj ludzi ze SpySheltera to się dowiesz, że nie da się tego obejść od tak, "czystymi metodami i zagraniami". Teraz producenci softu security muszą kombinowac, jak tu zapewnić ochronę, skoro na np. niektóre hooki nie mają wejścia... oni nie mają oficjalnie, a czy twórca malware się tym przejmuje jak pisze kod wykorzystujący dziurę od np. 15 lat niezałataną w mechanizmie fontów / GDI w Windows? Raczej nie... a co miesiąc w biuletynach widać łatanie takich własnie dziur.